Firefox ir 64 bitai

Jeigu naudojatės Firefox ir galbūt norėtumėte 64 bitų naršyklės versijos (64 bitų sistemoje tokia versija sukasi kiek greičiau), tai tokiems žmonėms tėra liūdnos žinios.

Firefox nuo neatmenamos 4 versijos turėjo oficialų palaikymą 64 bitų Linux bei MacOS sistemose, tačiau Windows naudotojai tegalėjo laukti ateityje žadėtos 64 bitų versijos arba naudotis kasdien atnaujinama ir tikrai stabilumu neblizgančia Nightly versija. Ši versija buvo talpinama Firefox Nightly svetainėje, tačiau prieš kurį laiką buvo iš ten išimta. Tuomet norėdami parsisiųsti, turėdavome eiti tiesiai į Mozilla FTP serverius ir ieškotis naršyklės ten.

Tad Firefox bei 64 bitų entuziastai, kaip ir aš, taip ir darė – naudojosi Nightly x64, vis laukdami oficialios versijos. Deja, panašu, kad jos niekada nebus.

Pasirodo, dar praėjusių metų pabaigoje už šios versijos plėtojimą atsakinga komanda padarė išvadas, kad 64 bitų Firefox tiek plėtoti tiek juo labiau ir išleisti neapsimoka. Ateityje (tiksli data nenurodoma) žadama Nighlty x64 naudotojus informuoti, kad tokia versija nepalaikoma ir permesti juos prie Nighlty x32, o patys 64 bitų naktinukai galiausiai taip pat bus panaikinti. Tik įdomu, kokio galo?

Kaip rašė už šią versiją atsakingas žmogus, priežastys yra daugmaž tokios: Firefox x64 versija ir jos problemų šalinimas nėra vienas iš svarbių Mozilla tikslų (jie turi svarbesnių dalykų darbui); sutrikimų pranešimai, kuriuos gauna stabilumo kontrolės komanda, nėra paprastai atskiriami nuo x32 versijos; pati x64 versija yra nesuderinama su daugeliu įskiepių, o tie, kurie suderinami, dažnai neveikia sklandžiai; dėl to x64 naudotojai jaučiasi antrarūšiais (šitą antrinu).

Kas gi belieka? Grįžti atgal prie 32 bitų versijos (kas nesisieja su technikos modernėjimu) arba laukti kol išeis Chrome ar kitos naršyklės 64 bitų versija. Yra ir dar viena galimybė, kurią naudoju ir esu patenkintas – tai likti prie Firefox (kuriai stipriai prijaučiu labiausiai dėl subjektyvių priežasčių), bet su 64 bitais.

Tai Firefox „perdariniai“. Kaip žinia, Firefox yra atviro kodo naršyklę, jos pagrindu yra sukurta ne viena kita. Tačiau yra ir pačios Firefox perdirbinių. Nežinau ir neieškojau visų esamų, tačiau du populiariausi ir, ko gero, labiausiai plėtojami yra Waterfox bei Pale Moon.

Waterfox, paprastai sakant, yra ta pati gryna Firefox, sukompiliuota su Intel’ C++ kompiliatoriumi kaip 64 bitų versija, todėl yra artima Nighlty x64.

Pale Moon, kurią dabar ir naudoju, yra šis tas daugiau – atskiras projektas, stipriai paremtas Firefox. Kūrėjai yra pridėję/išėmę vienokių ar kitokių funkcijų (naudotojas vėliau jau gali pats prisitaikyti jas sau, todėl PM tikrai nėra skirta vidutiniam Delfi naršytojui) bei optimizavę naršyklę specialiai Windows OS. PM turi tiek 32 tiek 64 bitų versijas, sukompiliuotas MS Visual C kompiliatorium (kaip ir Firefox).

Tad jeigu mėgstate „daugiau“ bitų, rinktis jums.

Apie mokyklą

O vėliau supranti, kad ten praėjo tavo geriausi gyvenimo metai

Atėjus pirmoms „atostogoms“ universitete, prisiruošiau pagaliau trumpai apibendrint savo 12 metų mokykloj ir padaryt kelias išvadas/patarimus, galbūt taip kažkiek padėt dar besimokantiems, jei netyčia kas paskaitytų.

Taigi, pradėkim nuo pradžių. Mano manymu, mokykloje svarbiausios būtent ir yra pradinės klasės. būtent jose turėtų būti išugdomi mokymosi įpročiai. Ateidamas iš jų į penktą klasę mokinys kokius juos turi, tokius praktiškai ir turės iki mokyklos baigimo. Paprasčiausiai po vienos auklėtojos ir mokytojos atsiradus daugeliui skirtingų, pradeda jaustis didesnis laisvumas, nepriklausomumas. Ir jeigu nėra išugdyto dėmesio mokymuisi, vargu ar toliau galima tikėtis gerų rezultatų, nes viskas sudėtingėja.

Kadangi pats įprotį mokytis tikrai turėjau, tai nuo penktos klasės mano mokymosi rezultatai tik gerėjo, galiausiai dvyliktą klasę baigiau su vienu devynetu. Ir negaliu sakyt, kad daug mokiaus paskutinėse klasėse, kaip kad dauguma klasiokų galvojo. Tiesiog pamokų metu dirbdavau (kai dauguma per „nerimtas“ pamokas žaisdavo telefonu ar kalbėdavosi), o namuose padarydavau namų darbus, prieš kontrolinius vakare kažkiek pasikartodavau. Niekada nesu mokęsis papildomai pas jokius korepetitorius ar panašiai. Netgi buvo keista, kai paskutiniais metais vos ne kas antras iš mūsų laidos eidavo mokytis papildomai. Ir šiaip, tas ėjimas papildomai yra tiesiog bandymas užkaišyt skyles, kurias pats pasidarei. Gi viskas, ką reikia žinot, suteikiama pamokų metu, yra vadovėliuose, to užtenka aukščiausiam įvertinimui gaut. Tereikia skirt dėmesio pamokoms tiek, kiek reikia, kad pats suprastum. Ir nuo kuo ankstesnių metų – vėliau bus tikrai lengviau. Nes jei jau pats neprisiverti, tai vargu, ar kas kitas privers.

Apie pasiruošimą egzaminams irgi galiu tą patį pasakyt. Mokykloj paskutiniame pusmetyje per pamokas spręsdavomės pavyzdžius, ankstesnių metų užduotis ir namie tą patį praktiškai. Jokių papildomų knygų net neskaičiau. Apskritai, su knygų skaitymu dar toks dalykas, konkrečiai iš lietuvių egzamino. Buvau perskaitęs apie pusę programinių kūrinių ir iš egzamino gavau 96%, kai draugas, kuris, ko gero, buvo perskaitęs daugiau negu reikia ir dar papildomai darė teksto suvokimus ir panašiai, vos surinko 50%.

Apskritai, jeigu mokotės mokykloje ir skundžiatės kaip sunku, tai patariu rimtai susimąstyt. Kodėl? Nes kaip pačiam dabar atrodo, palyginus pirmo semestro universitete pradžią su visais metais mokykloje, tai mokykla atrodo daugiau mažiau lyg vaikų darželis – mokytojai viską aiškina ir tiesiog viskas tau kišama po nosim, į rankas, su tais pačiais mokytojais kalbiesi kaip su draugais, tiesiog esi nerūpestingas vaikas. Universitete tavęs niekas nesistengs išmokyt, geriausiu atveju paaiškins dar kartą. Jie tiesiog sudaro sąlygas mokytis pačiam, savarankiškai. Ir jau pats turi spręst ką nori išmokt ir išmoksi, o ko ne.

Tai tiek trumpai šį kart, sėkmės moksluose, kam jos dar reikia (:

Kraujo donorystė #1

Taigi taigi, rašau jau su sutvarstyta dešine ranka. Šiandien prisidėjau prie Manto (kurio įrašai turbūt ir paskatino šiam žingsniui) ir kitų kolegų tinklaraštininkų, Neatlygintinų kraujo donorų. Būtent šiandien pasitaikė proga, kai kartą metuose, o gal du, į mūsų užkampį Birštoną atrieda VUL Santariškių klinikų kraujo rinkimo brigada.

Na, tai nuėjau kaip ir vienas į jų laikiną būstinę mūsų Kultūros centre, ten jau pridavinėjo pora pažįstamų veidų iš klasės. Vėliau atėjo dar du, kaip pavyzdingi mokiniai.

Santariškių komanda maloni visai pasirodė, užpildžius anketą greit pajungė ir pradėjo seansą. Sužinojau, kad hemoglobinas visai aukštas – 157 g/l, o kraujo grupė, pasirodo, visgi antra. Seansas praėjo visai greitai, o pradžioj dar buvo trumpa silpnumo akimirka užėjus, bet šiaip smagus jausmas.

Nustebino kas, tai kad prieš dar duodant paklausė, kaip noriu duot. Pasakiau, kad už dyką, tai seselė net nustebo, o paskui ir pamačiau, kad visi kiti prieš ir po nesibodi tų 40Lt pasiimt.

O už savo kuklumą gavau maišelį lauktuvių, na, nedavė pasirinkt, kaip koks Nacionalinis kraujo centras, bet visgi jie atvažiuoja čia kaip kaimo valstiečių apšviest, tai vat ką gavau:

 • Žalios girios mineralinio 0,5l
 • Porą šokoladukų
 • Žurnaliuką „Donoras“
 • Du standartinius tušinukus
 • Vieną ypatingą tušinuką (šitas geras, yra kažkokio raudono skysto, kaip švirkštas su krauju atrodo)
 • Du didelius lipdukus ant mašinos „Kraujo donoras KD“
 • Tris mažus lipdukus ant mašinos ar dar ko nors „Aš šiandien daviau kraujo“

Viskas vienam kadre (didinasi):

Apskritai, likau patenkintas visu reikalu ir tikiuos ateity pratęst kraujo donoro karjerą. Juolab, kadangi planuoju studijuot, turėtų būt daugiau progų tam.

Min.us – ideali failų talpykla? [atnaujinta 12-08-09]

Internetui išpopuliarėjus ir failų gausai didėjant, vis didėja ir poreikis jais dalintis. Kai norisi ko nors rimtesnio, nei esamu metu vieną Darbastalio įrankisfailą persiųst porai draugų per Skype, ar per tokias laikinas saugyklas kaip Crate, imam naudoti tikrąsias failų talpyklas. Jos tampa “išoriniu” kietu disku debesyje. Ten įkeliamus failus norim turėti ilgai ir saugiai, kad jie neužimtų vietos kompiuteryje, o jų nuorodomis būtų patogu dalintis internete. Šį kart noriu pristatyti, ko gero, kol kas geriausią mano aptiktą nemokamą failų saugyklą – Min.us. Kartu ją palyginsiu ir su kitomis populiariomis ir patogiomis nemokamomis failų saugyklomis, kuriomis teko naudotis.

Susipažinkite – Min.us

Ką siūlo Min.us, kad yra tokia išskirtinė? 10 GB vietos iš karto, su galimybe prisidėt po 1 GB už kiekvieną pakviestą draugą, kuris taip pat gaus gigabaitą dovanų (taip galima gaut iki 40 GB, t.y., iš viso turėsite 50 GB vietos). Didžiausias vieno įkeliamo failo dydis (kol kas) – 2 1 GB. Tačiau ne ką mažiau stebina kitos saugyklos funkcijos. Visus savo failus galima tvarkyti per tinklalapį arba per instaliuojamus įrankius. Yra versijos, skirtos Windows, Mac, Linux šeimų OS, Dokumentų peržiūrataip pat patogios ir funkcionalios programėlės mobiliosioms Android ir iPhone platformoms, greit bus ir Windows Phone 7 versija. Įkeltus failus galima grupuoti į aplankus (galima įkelti ir patį aplanką), jiems sukuriama bendra nuoroda. Per ją failus galima peržiūrėti kaip galerijoje, tiesiog einant į šoną (todėl Min.us ypač tinka nuotraukoms ir paveikslėliams), arba tradiciniu sąrašo būdu. Galima redaguoti trumpą failo parsisiuntimo nuorodą. Paveikslėlius, PDF ir kai kuriuos kitus failus galima peržiūrėti tiesiog svetainėje, nereikia net siųstis. Nesunkiai galima rasti ir tiesioginę failo parsisiuntimo nuorodą (hotlink). Dokumentų failus galima redaguoti keliems žmonėms tuo pat metu – Collaborate funkcija – tereikia jiems nusiųsti specialią nurodą. Yra ir daugiau naudingų funkcijų, čia paminėjau tik labiausiai pastebimas ir dažnai randamas tik mokamose saugyklose. Daugiau pasakoti, manau, neverta – tiesiog reikia patiems išbandyti. Min.us kūrėjai aktyviai tobulina ir atnaujina įvairias funkcijas, todėl nenustebkite, jeigu dar atrasite ką nors naujo po savaitės ar kitos naudojimosi.

Failų tvarkymasNa, ir dar norėčiau trumpai pristatyti ir palyginti kitas mano naudotas tarnybas.

Alternatyvos

FluffyApp – leidžia įkelti 10 failų per dieną, didžiausias vieno failo dydis – 25 MB. Naudojau dėl paprasto darbalaukio įrankio, į kurį nutempus failus jie įkeliami į serverį internete ir yra lengvai gaunama nuoroda dalintis. Min.us tai jau irgi sugeba.

Amazon CloudDrive – 5 GB vietos, didžiausias įkeliamo failo dydis – 2 GB. Ganėtinai neseniai Amazon’o pristatyta saugykla su nemokamu planu. Viskas labai paprasta, bet tvarkant failus labai mažai funkcijų, Redagavimas realiu laikufailais negalima dalintis su kitais, t.y. CloudDrive yra skirtas grynai asmeniniam naudojimui.

Fliiby – 2 GB vietos, didžiausias įkeliamo failo dydis – 200 MB, norint siųstis, reikalauja registracijos. Ko gero, mano pirma ir ilgiausiai (nuo 2008 m.) naudota failų saugykla. Ganėtinai patogus failų valdymas, tačiau po visai neseniai įvykusių permainų nebesinaudoju. Anksčiau nebuvo ribojama vieta, tačiau ir taip nedaug jos užimdavo mano keliami paveikslėliai ir kiti maži failai. Tačiau dabar, norint siųstis failą, reikia užsiregistruoti, rodomos reklamos. Yra vieša vieši vartotojų profiliai (žinoma, jeigu pats tai pasirenki), viešų vartotojų failų biblioteka, kurioje yra visi vartotojų failai, nepažymėti, kaip privatūs. Min.us ši funkcija irgi yra.

Mediafire – 50 GB saugykla, failas gali būti iki 200 MB dydžio. Sena ir turbūt daugumai žinoma saugykla, neseniai atsinaujinusi vartojo sąsają. Failo nustatymaiIš tiesų siūlomas neblogas failų tvarkymas, yra funkcijų, tačiau netrūksta reklamos ir skatinimo pirkti mokamą versiją.

Dropbox – 2 GB vietos. Įkeliant per programos aplanką kompiuteryje, failo dydis dydis neribojamas (įkeliant per svetainę – iki 300 MB). Už pakviestą draugą abu gausite po 250 500 MB, taip galima surinkt 8 16 GB, tada iš viso turėsite 10 18 GB. Na, Dropbox nėra grynai failų saugykla. Ši tarnyba pirmiausia yra skirta ir labiau tinka failų sinchronizavimui tarp kompiuterių ir kitų įrenginių, todėl įkelti failai užima vietą ir jūsų kietajame diske, tačiau jūs gaunate atsargines jų kopijas internete bei tiesioginę nuorodą.

SkyDrive – 7 GB vietos (25 GB seniems vartotojams), failas gali būti iki 100 MB 2 GB dydžio. Microsoft’o kūrinys, neseniai atnaujintas, dabar veikia HTML5 pagrindu. Vietos daug, tačiau didesnių failų neįkelsite. Funkcijų irgi yra nemažai, tačiau vartotojai vis laukia Live Mesh integracijos. Nuo 2012 m. rugpjūčio, Mesh funkcijas visiškai pakeitė SkyDrive, kuris jau yra integruotas į Windows 8. Senesnių Windows versijų naudotojai gali patys parsisiųsti sinchronizavimo įrankį. Office failus galima redaguoti svetainėje, dalintis jais iš karto su kitais bei leisti redaguoti kartu.

Box – 5 GB vietos, tačiau leidžiama įkelti vos 25 100 MB dydžio failus. Per daug niekuo neišsiskirianti talpykla, jeigu ne vienas faktas – tam tikrų mobiliųjų įrenginių vartotojams iki metų galo suteikiama galimybė nemokamai gauti 50 GB vietos ir pakelti failo dydžio limitą iki 100 MB.

Google Drive – šviežiausias debesis. Ne ko kito, o pačio Google sukurta talpykla, nemokamai siūlanti 5 GB vietos jūsų failams, kurie, ironiška, tačiau gali būti net iki 10 GB dydžio. Kaip ir SkyDrive ar Box, GDrive leidžia kai kuriuos failus peržiūrėti tiesiog naršyklėje bei redaguoti Google Docs pagalba. GDrive taip pat siūlo parsisiųsti programėlę į kompiuterį, kuri leis sinchronizuoti failus internete (kaip kad siūlo Dropbox ar SkyDrive).

O patys ar naudojatės failų saugyklomis? Kokia patirtis, gal žinote daugiau gerų ir nemokamų alternatyvų?

Dar kartą nuoroda – Min.us.

Aprašytų tarnybų palyginimas lentelėje – čia.

Šiame įraše panaudotus paveiksliukus Min.us galima peržiūrėti čia, kaip atrodo galerijos: http://min.us/mlPIyeevb

„mano protas kreiptis į Jus“

Vieną retesnių kartų užklydau į GMail šlamšto filtrą (kadangi seniau buvo pora atvejų, kai ten pateko visai reikalingi laiškia, laikas nuo laiko permetu antraštes). Šį kart akis užkliuvo už blogr.lt paminėjimo temoje; pats laiškas irgi originalus, net pasistengta su Google vertėju išverst į lietuvių kalbą, kad pačiam nereikėtų vargintis:

nuo Asiya Miss <asiyamiss@yahoo.co.uk>
kam
data 2010 m. spalis 7 d. 22:45
tema Greetings Wwwblogr.lt
pasirašė yahoo.co.uk

Sveikinimai
Mano vardas yra praleidote Asai Man 24 metai niekada nebuvo susituokę. l pamačiau savo profilį šiandien
(Www blogr.lt), kai aš ieškojau užsienio partneris, kuris padės man ir po, kai ji vyksta daug kartų tada l sudaryta mano protas kreiptis į Jus, kaip mano draugas, Šalia turiu specialusis kažkas aš norėčiau aptarti su Jums.
Taigi l norime, kad jūs norite parašyti atgal į mane per mano e-pašto adresas, kad būtų l duosiu jums mano nuotrauką, ir jūs žinote, kas l am. tikiuosi, kad pamatytumėte jūsų pašto ok. Ji
yra pas mane,
tavo vienas galvoje,
praleisti Asai.
(Nepamirškite atstumas ar spalva neturi reikšmės, tačiau meilė klausimais paskirstyti į gyvybę
……………………………………………………………….
Greetings
My name is miss Asiya  i am 24 years old never married. l saw your profile today on
(Www blogr.lt) when i was searching for a foreign partner, who will help me and after going through it many times then l made up my mind to contact you as my friend, Beside i have a special something i would like to discuss with you.
So l want you to write back to me through my email address so that l will give you my picture and for you to know who l am. l hope to see your mail ok. It
is from me,
yours one in mind,
miss Asiya.
(Remember the distance or colour does not matter but love matters allot in life

Nežinau, visai smagu kartais rast ir paskaityt tokius 😀

Jau penkios dienos be laidų

Šiandien jau penkta diena, kaip ant stalo stovi nauja pelytė, MS Wireless 2000. O tą, pasigirsiu, ne pirkau, o laimėjau nežinau.lt konkurse. Kadangi čia kaip ir pirmas rimtesnis daiktas, laimėtas internetu, ganėtinai džiaugiausi –  smagu iki dabar :)

Ta proga, kad šiandien jau penkta diena su belaide pele, sugalvojau parašyt apie ją, gal kas irgi susigundys ką nors panašaus (be laidų) įsigyti.

Pliusų/minusų nerašysiu, nes pelės nesirinkau, o laimėjau – „dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“. Ypač kai tas arklys kelis kart geresnis ir brangesnis už mano anksčiau turėtą Logitech U96.

DSC00284 DSC00285

Kas labiausiai patiko, lyginant su ankstesniąja pele, tai:

 • belaidis veikimas su “BlueTrack” (visam kambary veikia (įskaitant balkono stiklą)- toliau nebandžiau).
 • begarsis pelės ratuko sukimasis (senosios labai traškėdavo).
 • nereikia kilimėlio (nors ant stalo ganėtinai slidžiai laksto, bet pakankamai patogu).

Kas nepatiko:

 • sunkokai spaudžiasi ratukas (kadangi jį naudoju labai dažnai, ypač naršant, šiek tiek nesmagu)

IŠvada: pelė nėra kuo nors labai įspūdinga, bet kaip gauta už dyką – puiki. Ypač, kai dar pats galvojau rinktis belaidę artimiausiu laiku :)

Avira v10 jau čia!

Prieš kurį laiką buvau radęs naujieną, kad Avira jau baiginėja dešimtąją nemokamo anitiviruso Avira AntiVir Personal versiją. O šiandien ji jau ir pasirodė! Kas gi naujo? Labiausiai pastebimi dalykai:

 • “GenericRepair” – pataiso jūsų kompiuterį automatiškai (greičiausiai ieško kokių šiukšlių, virusų, trina ir šalina juos; kai AK labai spyriojasi, gali praverst)
 • “ExpressInstallation” – instaliuoja Avira penkiais pelės spustelėjimais (geras, nors galėtų būt ir vienu paspaudimu)
 • “New user guidance” – išmokim lengviausio valdymo (kas pirmą kart įsidiegė, padės susipažint su aplinka)
 • “Feedback function” – tiesioginis pasiūlymų/atsiliepimų siuntimas (gal ir gerai, kartais tekdavo jiems siųsti failus, kuriuos klaidingai virusais laikydavo)

Daugiau kaip ir nėra ką pasakot – viena geriausių (sakyčiau geriausia) nemokamų (ir ne tik) antivirusinių. Jei vis tik kas neaišku, įvairios pagalbos yra prirašęs kolega Mantas.

Palyginimas su mokamomis versijomis | Išsami vartotojo instrukcija (EN) | Išvaizda: Personal_CC_EN

Siunčiamės