Min.us – ideali failų talpykla? [atnaujinta 12-08-09]

Internetui išpopuliarėjus ir failų gausai didėjant, vis didėja ir poreikis jais dalintis. Kai norisi ko nors rimtesnio, nei esamu metu vieną Darbastalio įrankisfailą persiųst porai draugų per Skype, ar per tokias laikinas saugyklas kaip Crate, imam naudoti tikrąsias failų talpyklas. Jos tampa “išoriniu” kietu disku debesyje. Ten įkeliamus failus norim turėti ilgai ir saugiai, kad jie neužimtų vietos kompiuteryje, o jų nuorodomis būtų patogu dalintis internete. Šį kart noriu pristatyti, ko gero, kol kas geriausią mano aptiktą nemokamą failų saugyklą – Min.us. Kartu ją palyginsiu ir su kitomis populiariomis ir patogiomis nemokamomis failų saugyklomis, kuriomis teko naudotis.

Susipažinkite – Min.us

Ką siūlo Min.us, kad yra tokia išskirtinė? 10 GB vietos iš karto, su galimybe prisidėt po 1 GB už kiekvieną pakviestą draugą, kuris taip pat gaus gigabaitą dovanų (taip galima gaut iki 40 GB, t.y., iš viso turėsite 50 GB vietos). Didžiausias vieno įkeliamo failo dydis (kol kas) – 2 1 GB. Tačiau ne ką mažiau stebina kitos saugyklos funkcijos. Visus savo failus galima tvarkyti per tinklalapį arba per instaliuojamus įrankius. Yra versijos, skirtos Windows, Mac, Linux šeimų OS, Dokumentų peržiūrataip pat patogios ir funkcionalios programėlės mobiliosioms Android ir iPhone platformoms, greit bus ir Windows Phone 7 versija. Įkeltus failus galima grupuoti į aplankus (galima įkelti ir patį aplanką), jiems sukuriama bendra nuoroda. Per ją failus galima peržiūrėti kaip galerijoje, tiesiog einant į šoną (todėl Min.us ypač tinka nuotraukoms ir paveikslėliams), arba tradiciniu sąrašo būdu. Galima redaguoti trumpą failo parsisiuntimo nuorodą. Paveikslėlius, PDF ir kai kuriuos kitus failus galima peržiūrėti tiesiog svetainėje, nereikia net siųstis. Nesunkiai galima rasti ir tiesioginę failo parsisiuntimo nuorodą (hotlink). Dokumentų failus galima redaguoti keliems žmonėms tuo pat metu – Collaborate funkcija – tereikia jiems nusiųsti specialią nurodą. Yra ir daugiau naudingų funkcijų, čia paminėjau tik labiausiai pastebimas ir dažnai randamas tik mokamose saugyklose. Daugiau pasakoti, manau, neverta – tiesiog reikia patiems išbandyti. Min.us kūrėjai aktyviai tobulina ir atnaujina įvairias funkcijas, todėl nenustebkite, jeigu dar atrasite ką nors naujo po savaitės ar kitos naudojimosi.

Failų tvarkymasNa, ir dar norėčiau trumpai pristatyti ir palyginti kitas mano naudotas tarnybas.

Alternatyvos

FluffyApp – leidžia įkelti 10 failų per dieną, didžiausias vieno failo dydis – 25 MB. Naudojau dėl paprasto darbalaukio įrankio, į kurį nutempus failus jie įkeliami į serverį internete ir yra lengvai gaunama nuoroda dalintis. Min.us tai jau irgi sugeba.

Amazon CloudDrive – 5 GB vietos, didžiausias įkeliamo failo dydis – 2 GB. Ganėtinai neseniai Amazon’o pristatyta saugykla su nemokamu planu. Viskas labai paprasta, bet tvarkant failus labai mažai funkcijų, Redagavimas realiu laikufailais negalima dalintis su kitais, t.y. CloudDrive yra skirtas grynai asmeniniam naudojimui.

Fliiby – 2 GB vietos, didžiausias įkeliamo failo dydis – 200 MB, norint siųstis, reikalauja registracijos. Ko gero, mano pirma ir ilgiausiai (nuo 2008 m.) naudota failų saugykla. Ganėtinai patogus failų valdymas, tačiau po visai neseniai įvykusių permainų nebesinaudoju. Anksčiau nebuvo ribojama vieta, tačiau ir taip nedaug jos užimdavo mano keliami paveikslėliai ir kiti maži failai. Tačiau dabar, norint siųstis failą, reikia užsiregistruoti, rodomos reklamos. Yra vieša vieši vartotojų profiliai (žinoma, jeigu pats tai pasirenki), viešų vartotojų failų biblioteka, kurioje yra visi vartotojų failai, nepažymėti, kaip privatūs. Min.us ši funkcija irgi yra.

Mediafire – 50 GB saugykla, failas gali būti iki 200 MB dydžio. Sena ir turbūt daugumai žinoma saugykla, neseniai atsinaujinusi vartojo sąsają. Failo nustatymaiIš tiesų siūlomas neblogas failų tvarkymas, yra funkcijų, tačiau netrūksta reklamos ir skatinimo pirkti mokamą versiją.

Dropbox – 2 GB vietos. Įkeliant per programos aplanką kompiuteryje, failo dydis dydis neribojamas (įkeliant per svetainę – iki 300 MB). Už pakviestą draugą abu gausite po 250 500 MB, taip galima surinkt 8 16 GB, tada iš viso turėsite 10 18 GB. Na, Dropbox nėra grynai failų saugykla. Ši tarnyba pirmiausia yra skirta ir labiau tinka failų sinchronizavimui tarp kompiuterių ir kitų įrenginių, todėl įkelti failai užima vietą ir jūsų kietajame diske, tačiau jūs gaunate atsargines jų kopijas internete bei tiesioginę nuorodą.

SkyDrive – 7 GB vietos (25 GB seniems vartotojams), failas gali būti iki 100 MB 2 GB dydžio. Microsoft’o kūrinys, neseniai atnaujintas, dabar veikia HTML5 pagrindu. Vietos daug, tačiau didesnių failų neįkelsite. Funkcijų irgi yra nemažai, tačiau vartotojai vis laukia Live Mesh integracijos. Nuo 2012 m. rugpjūčio, Mesh funkcijas visiškai pakeitė SkyDrive, kuris jau yra integruotas į Windows 8. Senesnių Windows versijų naudotojai gali patys parsisiųsti sinchronizavimo įrankį. Office failus galima redaguoti svetainėje, dalintis jais iš karto su kitais bei leisti redaguoti kartu.

Box – 5 GB vietos, tačiau leidžiama įkelti vos 25 100 MB dydžio failus. Per daug niekuo neišsiskirianti talpykla, jeigu ne vienas faktas – tam tikrų mobiliųjų įrenginių vartotojams iki metų galo suteikiama galimybė nemokamai gauti 50 GB vietos ir pakelti failo dydžio limitą iki 100 MB.

Google Drive – šviežiausias debesis. Ne ko kito, o pačio Google sukurta talpykla, nemokamai siūlanti 5 GB vietos jūsų failams, kurie, ironiška, tačiau gali būti net iki 10 GB dydžio. Kaip ir SkyDrive ar Box, GDrive leidžia kai kuriuos failus peržiūrėti tiesiog naršyklėje bei redaguoti Google Docs pagalba. GDrive taip pat siūlo parsisiųsti programėlę į kompiuterį, kuri leis sinchronizuoti failus internete (kaip kad siūlo Dropbox ar SkyDrive).

O patys ar naudojatės failų saugyklomis? Kokia patirtis, gal žinote daugiau gerų ir nemokamų alternatyvų?

Dar kartą nuoroda – Min.us.

Aprašytų tarnybų palyginimas lentelėje – čia.

Šiame įraše panaudotus paveiksliukus Min.us galima peržiūrėti čia, kaip atrodo galerijos: http://min.us/mlPIyeevb

3 komentarai

 1. naudoju manofailai.lt
  greitis geras, matomai serveriai Lietuvoje.
  Maksimlaus ikeliamo failo dydis 1Gb
  Nemokamai duoda 5Gb
  Galima sharinti kaip nuoroda, taip ir tarpusavyje.
  Galima tiesiai serveryje perziureti dokumentus, perklausyti muzika ir perziureti sukeltus savo video.
  Bandziau keleta formatu: mp3, pdf, doc, docx, xls, tai problemu nebuvo. Video galėjau ziureti po keleto minuciu, matomai yra konvertuojama.
  Per mob telefona bandziau, taip pat puse velnio…
  Siaip patiko… pagrindinis privalumas, kad galima perziureti viska serveryje neparsisiuntus i kompiuteri.
  Minusas – neveikia su Internet exploreriu, bent jau senesniu, su Mozila ir Chrome lyg ir OK.

  • Atrodo visai neblogas lietuvių projektas. Tik įdomu, kaip su tuo „visi įkeliami video failai yra konvertuojami į formatą tinkamą peržiūrai per interneto naršyklę“, į ką jie ten konvertuoja.

   • Manau, kad i flasha, nes kitus formatus per narsykle ziureti be spec. priemoniu nelabai imanoma. Kazkas panasaus kaip Youtube.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *